کاشت میلگرد در مازندران یکی از راه های اضافه کردن بخش های جدید به اسکلت بتنی ساختمان می باشد که به دلیل اتمام کار دیگر امکان تغییر در نقشه ساخت و انجام بتن ریزی از صفر برای ساختمان وجود ندارد و در این مرحله از کاشت میلگرد در تیر بتنی یا در سقف و یا در هر جای دیگر مانند کاشت میلگرد در فونداسیون استفاده می شود.

کاشت میلگرد چیست؟

کاشت میلگرد در بتن درواقع یک روش نسبتا مطمئن برای افزودن بخش جدیدی به اسکلت بتنی می باشد و می توان گفت این روش بخش اضافه شده را با استحکام نسبتا مناسبی در محل آن قرار می دهد.

در این روش کاشت میلگرد با هیلتی می بایست ابتدا محل مورد نظر طبق محاسبات انجام شده به تعداد مورد نیاز سوراخ کاری شود و بعد از ان سوراخ ها پرداخت و تمیز کاری می شود و سپس توسط تکنیسین متخصص این کار چسب مخصوص به میزان مشخص توسط متخصص این کار به محل تزریق می شود.

طبق این پروسه نهایتا میلگرد ها با اندازه های مشخص شده طبق محاسبات اعلام شده در محل قرار گرفته و محکم می شوند.

در نهایت روی این ملگرد ها آرماتور بندی صورت میگیرد و محل برای بتن ریزی آماده می شود.

کاربرد کاشت میلگرد

در این مورد اگر بخواهیم به طور دقیق و با بیان جزئیات کاشت میلگرد و کاربرد آن را بررسی کنیم لازم است بگوییم که این کار در واقع ایجاد ویرایش و تغییر در اسکلت بتنی می باشد مانند کاشت میلگرد در ستون برای اهدافی که بعد از اتمام کار به اهداف ما اضافه شده است.

تمامی این کار ها مانند کاشت میلگرد در فونداسیون و کاربرد های دیگر مانند کاشت میلگرد در پی همگی برای ایجاد یک تغییر جدید در ساختمان می باشد زمانی که امکان ایجاد تغییر ساختاری وجود ندارد و برای تغییر باید ساختمان تخریب شود. اگر در بازار هستید clothes, پلت فرم ما بهترین انتخاب شماست! بزرگترین مرکز خرید!

در مورد این که آیا این کار کاربردی است یا خیر باید بگوییم که این کار راه حل نهایی است و مهندسین معمولا سعی می کنند که کار به این جا نرسد اما بعد از این که به این مرحله رسیدید سعی کنید با یک پیمانکار با تجربه و با سابقه همکاری کنید زیرا که ای ن که علی رغم سادگی که در ظاهر دارد پیچیدگی و محاسبات مخصوص خودش را دارد.

به عنوان مثال عمق کاشت میلگرد هیلتی برای هر جایی فرق می کند و نکات ریز دیگری هم در این زمینه وجود دارد که حتما باید توسط متخصص با سابقه و با تجربه انجام شود.پمتخصصی سامه سازه با بیش از 20 سابقه در شهر مازندران در امر ساخت و ساز و تامی امور جانبی مربوط به ساحتمنا آماده ارائه خدمات با بالاترین کیفیت تضمینی به شما عزیزان می باشد.

مزایای کاشت میلگرد

در مورد این موضوع که این کار چه مزیت هایی دارد می توانین بگوییم که این کار مانند روش های دیگر مزایا و معایب خود ش را دارد که در ادامه به بررسی مهمترین فواید کاشت میلگرد با چسب بتن می پردازیم.

مهم ترین فواید کاشت میلگرد با چسب شامل موارد زیر است:

  • هزینه کمتر نسبت به روش های دیگر
  • استحکام بیشتر نسبت به روش های دیگر
  • سرعت عمل بالا
  • قابلیت اجرایی بالا در محل های مختلف

همانطور که گفتیم هیزینه این روش نسبت به روش های دیگر کمتر می باشد و قیمت کاشت میلگرد در چالوس به نسبت بسیار به صرفه است و می توانیم بگوییم نسبت به هزینه ساخت یک ساختمان اصلا به حساب نمی آید.

فرقی ندارد کاشت میلگرد در راه پله انجام شود و یا این که کاشت میلگرد در سقف انجام شود هزینه این کار در هر حالتی مناسب و به صرفه تمام خواهد شد.

معایب کاشت میلگرد

خب ما در بالای این مطلب در مورد مزایا و فواید کاشت میلگرد برای لبالکن و جا های دیگر ساختمان صحبت کردیم اما این کار معایبی هم دارد و همین معایب باعث شده ا مهندسین حتی الامکان سعی کنند تا کار به این مرحله نرسد.

این کار یک کار اضافه روی اسکلت ساختمان می باشد و طبیعتا به ساختار اسکلت آسیب وارد میکند به خصوص اگر توسط نیرو تازه کار انجام شود.

مطلب پیشنهادی

ژل میکروسیلیس چیست؟ + جزئیات ژل میکروسیلیس الیاف دار

در ادامه عمده معایب مشکلات این کار را بررسی می کنیم تا به طور دقیق و کامل متوجه جزئیات این کار بشوید و بدانید ک حلال و چسب آیا می تواند جای آرماتور بندی و بتن ریزی از صفر را بگیرد یا خیر.

مشکلات و معایب کاشت میلگرد:

  • ایجاد سوراخ در بدنه اصلی ساختمان
  • آسیب به اسکلت و یکنواختی بتن
  • تحمل پایین نسبت به تنش برشی به دلیل یکی نبودن با بتن اسکلت
  • محدودیت در اندازه و محل قابل اجرا
  • استحکام کمتر نسبت به بدنه و اسکلت اصلی ساختمان

در مورد مشکلات این کار به طور خلاصه گفتیم اما باید بانید که این کار یک کار جانبی است و طبیعتا هیچ گاه نمی تواند جای بتن ریزی از صفر را بگیرد. قاعدتا حلال و چسب و خمیر هیلتی نمی تواند جای بتن و آرماتور را بگیرد.

در کنار تمامی این موارد باید بدانید که کار باید توسط متخصص انجام شود و در هر بستری هم نمی شوداین کار را انجام داد مثلا در کاشت میلگرد در دیوار آجری نمی تواند آن استحکام لازم را داشته باشد.

این کار به عنوان یک راه حل نهایی به شمار می رود و معمولا در اندازه های کوتاه و انجام آن توسط متخصص استحکام خوبی ایجاد می کند.

دیوار بتنیامکان دارد
ستون بتنیامکان دارد
فونداسیونامکان دارد
سقفامکان دارد
دیوار آجریضعیف
جدول بستر های قابل اجرا برای کاشت شیمیایی میلگرد

سامه سازه شرکت کاشت میلگرد در مازندران

سامه سازه یکی از قدیمی ترین شرکت های ساخت و ساز در مازندران بوده که بیش از 20 سابقه در شهر های مازندران مانند نوشهر، چالوس، نور، رویان و .. دارد.

خدمات سامه سازه به طور گسترده در امور ساختمان بوده و تمامی امور مربوط به ساخت و ساز را می توانید به ما بسپارید.

در امر ساخت استخر های پیچیده و منحنی شکل با انواع طراحی ها کار های زیادی تسوط ما نجام شده است که می توانید برای دریافت نمونه کار ها و رزومه کاری با شماره تلفن 09126002210 تماس بگیرید.

در تمام این سال ها شاید کسی نتوانسته با ما رقابت کند و تنها شرکتی در تمام این سال ها کیفیت را اولویت کار قرار داده ما بوده ایم و می توانیم با جرات بگوییم که بسیار از شرکت های موجود در امر ساخت و ساز زمانی زیر مجموعه سامه سازه بوده اند.

همچنینی باید بگوییم که در هر شهری که مشتری بخواهد متخصصی و تکنسین های سامه سازه در کمترین زمان ممکن اعزام خواهند شد.

همچنین تمامی مواد استفاده شده در شرکت از بهترین متریال و بهترین جنس موجود در بازار بوده و این موضوع همیشه خط قرمز ما بوده و هیچگاه کیفیت کار را علی رغم کاهش هزینه پایین نیاورده ایم.

سوالات متداول

کاشت میلگرد برای بالکن چطور انجام می شود؟

در این پروسه که توسط متخصصین سامه سازه انجام می شود ابتدا سوراخ کاری، پرداخت،چسب کاری و قرار دادن میلگرد ها طبق آیین نامه و اصول انجام می شود.

چطور متخصص با سابقه در مازندران پیدا کنیم؟

سامه سازه با بیش از 20 سال سابقه در شهر های مازندران تمامی امور ساخت و ساز را نجام می دهد و در تمام این مدت همیشه کیفیت کار اولویت اول و اخر بوده است.

شرایط کار به صورت چکی هم وجود دارد؟

شرایط کار چکی فقط در شرایط خاصی برای مشتریان با سابقه و با دریافت چک کوتاه مدت امکان پذیر است.

انجام پروژه خارج از کشور هم امکان پذیر است؟

سامه سازه آماده صادرات خدمات فنی مهندسی در تمامی کشور های همسایه با دارا بودن تمامی استاندارد های لازم می باشد.

سخن آخر

در این صفحه سعی کردیم به طور خلاصه در مورد کاشت میلگرد با گروت یا چسب های دیگر صحبت کنیم و مزایا و معایب این کار را طبق آیین نامه کاشت میلگرد توضیح دهیم. در انتها فهمیدید که این کار به عنوان یک راه حل آخر برای کار ها در نظر گرفته می شود و معمولا مهندسین سعی می کنند تا کار به این مرحله نرسد ولی اگر نیاز به این کار بود حتما باید توسط متخصص و کاربلد این رشته انجام شود.